Криза ЄС як випробування на міцність його економіки
20 грудня 2012

Головною проблемою сучасного європейського простору, що безпосередньо впливає на ситуацію довкола України, є загострення фінансово-економічних питань в країнах ЄС

Євразійська інтеграція як глобальний геополітичний проект Росії
13 грудня 2012

Повернення В.Путіна на посаду Президента Російської Федерації ознаменувалося різкою активізацією неоімперської та неоколоніальної складових зовнішньої політики Росії. Насамперед це стосується стратегічних ініціатив Москви щодо побудови Євразійського Союзу, що постає нині головною ідеєю та одним із основних напрямів діяльності керівництва РФ.

Іран в Близькосхідній політичній спіралі
7 грудня 2012

Вплив Ірану на ситуацію в районі Близького Сходу та Перської затоки зростає, що, безумовно, викликає тривогу у США та їх союзників. Зростання дістало прискорення після виведення військ США з Іраку. На сьогодні Ісламська Республіка Іран фактично є найбільш впливовою військовою силою в зоні Перської затоки.

Реформи ринку електроенергії України — рух до процвітання чи катастрофи?
4 грудня 2012

Проект Закону України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України»...

Митний союз як інструмент реалізації геополітичних планів Росії на пострадянському просторі
28 листопада 2012

Стратегічною метою зовнішньої політики Російської Федерації на сучасному етапі її розвитку є відновлення своєї ролі як великої світової держави, що не поступається іншим світовим центрам сили. Досягнення цієї мети передбачає встановлення російського контролю над пострадянським простором за допомогою різноманітних інтеграційних структур, до яких входять країни колишнього СРСР.

Перспективи нової енергетичної революції в світі та її можливі геополітичні наслідки
25 листопада 2012

Богдан Соколовський

Головною рушійною силою у розвитку світової економіки традиційно залишається енергетична складова. Про це свідчать, зокрема, промислові революції 19-го та 20-го століть, перша з яких була пов’язана з промисловим видобутком та використанням вугілля, друга – нафти і газу, а в подальшому важливу роль почала відігравати атомна енергія. Зазначені процеси згодом призвели також і до радикальних політичних змін у світі, внаслідок яких почала формуватись система сучасного світового устрою.

Українська електроенергетика
16 листопада 2012

Цим матеріалом започатковується низка досліджень з проблем української електроенергетики. Ця галузь та її проблеми довго перебували в тіні газової політики, але ситуація поступово змінюється. На фоні нинішньої кризи в російсько-українських газових стосунках стає зрозумілим, що саме електроенергетика може зіграти ключову роль в енергетичній безпеці та незалежності країни.

Страница:
Геополітичний щоденник Віктора Гвоздя
<p>Крок до миру чи ознака перемир’я?</p>

Крок до миру чи ознака перемир’я?

Віктор Гвоздь

Підсумки зустрічі «нормандської» четвірки в Парижі

Вадим Волохов: «Близькосхідний вузол»
<p>Близький Схід: епоха керованого хаосу</p>

Близький Схід: епоха керованого хаосу

Вадим Волохов

Іран залишатиметься активним гравцем у геополітичному пазлі Близького Сходу

Партнери