16 червня 2014

Газове протистояння фактично вже закінчилося, і закінчилося перемогою Росії

Де-факто Україна визнала газовий контракт і поставила Стокгольмський суд в дуже складне становище… Протистояння з Росією через ціну на газ програне Україною. Про це в коментарі Gordonua.com заявив екс-уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

«Це протистояння фактично вже закінчилося, і закінчилося перемогою Росії. Їй вигідні недомовленості, вона і надалі прагне тримати усе в підвішеному стані невизначеності. Росія нам називає свою ціну, а ми не платимо. Ми говоримо свою ціну, а Росія на це не згодна. Вони досягли своєї мети».

Експерт вважає, що владі не слід було оплачувати борг перед «Газпромом», оскільки це ускладнить розгляд справи в Стокгольмському арбітражі.

«Що б там не було, але частину боргу ми погасили. І якби навіть ми заплатили не 786 мільйонів, а один цент, то це було б для Росії бажаною метою. Таким чином, де-факто ми визнали контракт і поставили Стокгольмський суд в дуже складне становище. Так триватиме нескінченно довго. До перерахування цих грошей у нас були високі шанси на перемогу в суді, а після їх перерахування вони істотно зменшилися. Ментальність Стокгольмського суду така, що прецедентне право застосовується дуже широко. Не можна було платити ані копійки. Але наш Прем'єр каже спочатку одне, а потім платить кошти. А на ці гроші потім сюди приїжджають російські солдати на танках і вбивають наших дітей. Ось і уся правда!» — зробив висновок Соколовський.