Борисфен Інтел

Треба терміново припинити співпрацю з РФ по газу

17 червня 2014
<p>Треба терміново припинити співпрацю з РФ по газу</p>

Для того, аби припинити спонсорування агресора за рахунок України і будь-які спекуляції Кремля і його поплічників з газу, необхідно різко відмовитися від будь-якої економічної співпраці з РФ, включаючи імпорт газу.

По-перше, зараз (у весняно-літній період найменшого споживання) Україні повністю вистачає газу власного видобутку.

По-друге, на думку інженерів, причетних до проектування і експлуатації української, словацької, польської і угорської ГТС, за реверсною схемою технічно можливо повністю забезпечити Україну газом із західних ринків. Інше питання, що зараз немає зайвого газу (зокрема, для України) на західних ринках. Для того, аби він там з’явився, необхідно провести відповідні переговори з постачальниками і законтрактувати відповідні обсяги. Ціна тут не повинна бути пріоритетом, оскільки йдеться про де-факто війну РФ з Україною.

По-третє, Україна свідомо вже (в половині червня!) стоїть на грані збереження монопольного панування російського «Газпрому» на українському газовому ринку. Ми вже втратили щонайменше 2 місяці: неприпустимо було домовлятися з агресором, зокрема, в його столиці, про ціну на газ, чи щось інше, замість переговорів із потенційними іншими постачальниками газу за реверсними схемами. З агресором не співрацюють! А ті, хто забезпечує йому прибуток, автоматично стають посібниками агресора з усіма юридичними наслідками, включаючи кримінальне переслідування.

По-четверте, вести переговори з РФ про газ зараз нема сенсу. Хоча б тому, що Кремль домігся свого: висмикнув газ із загального контексту двосторонніх відносин; спонукав Україну, хоча й частково, сплатити незрозумілі борги і таким чином примусив Київ визнати контракт від 19 січня 2009 р. на поставки газу, чим, зокрема, фактично позбавив судової перспективи у Стокгольмському арбітражі; залишив Україну у невизначеному стані щодо газу, що вигідно РФ у контексті загальної ситуації — аби зайвий раз доводити світові, що в Україні повсюди безлад, і вона — партнер ненадійний.

Для того, аби світові, зокрема ЄС, довести добру волю і надійність України як партнера, можна перерахувати гроші за сумнівні борги за імпорт російського газу в тих обсягах, які ми вважаємо обґрунтованими (враховуючи, зокрема, крадіжку РФ близько 140 мільярдів доларів США у 1992 році, переплати понад ринковою ціною за російський газ з 2009-го, втрати від анексії Криму і т. д.), до якоїсь третьої країни. Наприклад, до Швейцарії. Там їх заблокувати, повідомивши, що «Газпром» може їх отримати лише тоді, коли буде припинена агресія проти України, включно з Кримом. Гарантом такої операції могли б бути ЄС, США, Велика Британія чи будь-яка інша демократична країна.

Всі такі операції можливі лише за умови негайного проведення переговорів і з ЄК, і, наприклад, з Швейцарією, і з потенційними постачальниками газу, і з потенційними гарантами, і з іншими до цієї справи причетними!

URL сторінки http://bintel.com.ua/uk/article/print/26-prekratit-sotrudnichestvo/