Борисфен Інтел

Урядовці відштовхують великі компанії від видобутку сланцевого газу

23 серпня 2013
<p>Урядовці відштовхують великі компанії від видобутку сланцевого газу</p>

Створюється враження, що нинішні можновладці навмисне своїми діями відштовхують провідні компанії від геологорозвідки й можливого видобутку в Україні так званого сланцевого газу.

Саме такі висновки можна зробити, аналізуючи критику Угоди про розподіл продукції між компанією Shell і місцевою фірмою сумнівної репутації, якій начебто доручено співпрацювати з компанією Shell на Сході України.

Ще гірша ситуація склалася в Західній Україні.

Зокрема, і Президент Віктор Янукович, і Уряд в особі Міністра енергетики й вугільної промисловості Едуарда Ставицького, і місцева влада знехтували інтересами як Івано-Франківської громади, так і України загалом, коли 20 серпня 2013-го року, під час сесії облради не знайшли потрібних аргументів на користь геологорозвідки та видобутку сланцевого газу на родовищі Олеське за участю компанії Shevron.

Аналогічного рішення можна очікувати й від Львівської облради. Адже на Львівщині, як і на Івано-Франківщині, робота з місцевим населенням також звелася до формальностей.

Ніяких висновків зі згаданої слушної критики ситуації довкола видобутку сланцевого газу за участю компанії Shell і непрозорості місцевої фірми, на жаль, не було зроблено.

Таким чином, у цілому потрібний для держави проект поставлено під сумнів.

Нема жодного сумніву в тому, що Івано-Франківська облрада, так само, як і інші облради в Галичині, керуються українськими державними інтересами. Але вони насамперед керуються інтересами місцевого населення й природи.

А влада поставилася до цих інтересів несерйозно: належним чином не працювала з місцевим населенням, не запевнила в безпечності запропонованих технологій, не показала переваг енергетичної незалежності тощо.

Фактично те, що мали робити фахівці від влади — робили їхні опоненти. І саме вони домоглися успіху.

Адже ігнорації від влади на Західній Україні не сприймають. Бо добре ще збереглося в пам'яті, як центральна й місцева окупаційні влади нехтували інтересами громади й України.

Богдан Соколовський, спеціально для УП. П'ятниця, 23 серпня 2013, 10:19
Постійне посилання: http://www.pravda.com.ua/columns/2013/08/23/6996516/

URL сторінки http://bintel.com.ua/uk/article/print/chinovniki-ottalkivajut-krupnye-kompanii-ot-dobychi-slancevogo-gaza/