Борисфен Інтел

Путін фактично визнав,що Україна переплачує за газ.

11 жовтня 2013
<p>Путін фактично визнав,що Україна переплачує за газ.</p>

Якщо уважно підраховувати, відштовхуючись при цьому від ринкової ціни газу у Європі за довгостроковими контрактами, то вартість російського газу на українсько-російському кордоні мала б становити 230–250 американських доларів за 1000 м. куб. А беручи до уваги сучасну рентабельність Газпрому і якість російського природного газу — то цифра ця, в середньому, має сягати 260 доларів США.

За аналогічною методикою обраховувалась можлива ринкова ціна російського газу на кордоні наших держав, зокрема, в першому кварталі 2009-го року. Тоді, з урахуванням рентабельності Газпрому (і при відсутності харківської угоди), ціна за газ складала б приблизно 190–200 доларів США за 1000 кубометрів, а не 360 (з урахуванням 20 % річної так званої російської знижки), які ми реально платили.

Отже, як тоді, в 2009-му, так і тепер, в 2013-му, Україна Кремлю переплачувала і переплачує приблизно 150–160 доларів США за кожні 1000 кубометрів російського природного газу. А нинішнє перебування в Криму, за харківською угодою, Чорноморського флоту обходиться Кремлю взагалі безоплатно, що в Міжнародному праві має інтерпретуватися щонайменше як «досягнення цілі у незаконний спосіб» з усіма наслідками. Зокрема, так звана харківська угода негайно має бути денонсована.

Таким чином виходить, що так звана «знижка по-російськи» за частину газу, про яку так побивається В. Путін, насправді ніяка не знижка. Насправді — це нинішня ринкова ціна російського газу на європейському ринку (без транспортних видатків від кордону України з Росією).

http://comments.ua/politics/130706-Sokolovskiy-tsene-gaza-250.html

URL сторінки http://bintel.com.ua/uk/article/print/putin-fakticheski-priznal/