15.01.2019. В Україні офіційно розпочалася передвиборна президентська кампанія
15 січня 2019

31.12.2018 р. в Україні офіційно розпочалася передвиборна президентська кампанія, яка триватиме до 3 лютого. З огляду на те, що початок кампанії співпав з різдвяними святами, далеко не всі кандидати подали заяви до Центральної виборчої комісії і більшість з них чекають на другу половину січня, коли їх висунення матиме більш активний інформаційний супровід. Станом на 15 січня документи до Центральної виборчої комісії подали 12 кандидатів, з них п'ятьох зареєстрували, три подання відхилили, 4 залишаються на розгляді. В якості кандидатів на пост Президента зареєстровані народний депутат Сергій Каплін, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко, міський голова Львова Андрій Садовий, бізнесмен Віталій Скоцик та екс-міністр екології Ігор Шевченко.

09.01.2019. Вселенський патріарх Варфоломій закінчив процедуру надання Томосу про автокефалію Православній церкві України.
9 січня 2019

5 січня в храмі святого Георгія на Фанарі після спільного богослужіння патріарха Варфоломія та предстоятеля ПЦУ Епіфанія відбулася процедура підписання Томосу. 6 січня його передали Епіфанію, а в Україні сувій урочисто представили 7 січня. 9 січня в Стамбулі Томос підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. Таким чином завершились всі процедури і керівництво нової церкви може повністю зосередитись на внутрішньоцерковних справах, зокрема, на забезпеченні цивілізованого переходу парафій, а також інших об’єктів, що знаходяться у користуванні Московського патріархату, від УПЦ МП до ПЦУ.

08.01.2019. В Україні відновлює роботу Експортно-імпортний банк США
8 січня 2019

Ексімбанк США зняв обмеження на проведення операцій з державним і приватним сектором України за програмами експортного кредитування, гарантування кредитів і експортного страхування. Відновлення роботи банку відбувається на фоні стабілізації макроекономічної ситуації в Україні, що пов'язано з започаткуванням нової програми stand-by від МВФ наприкінці 2018 року, а також з підвищенням кредитного рейтингу України агентством Moody’s зі зміною прогнозу з «позитивного» на «стабільний». Зважаючи на вузьку спеціалізацію банку, цей крок може свідчити про підготовку до появи на українському ринку однієї з поважних американських компаній.

07.01.2019. Біля берегів Туреччини затонуло судно, яке ймовірно перевозило вугілля з невизнаної ДНР
7 січня 2019

Вантажне судно VOLGO-BALT 214, що перевозило вугілля з російського порту Азов в турецький порт Самсун, затонуло біля берегів Туреччини. Існують припущення, що порт Азов використовується для нелегального експорту вугілля з території підконтрольної Росії так званої Донецької народної республіки. До літа 2017 року судно ходило під російським прапором, змінивши його на 2 місяці на прапор держави Сент-Кітс і Невіс, а в подальшому з серпня 2017 року — на прапор Панами.

Геополітичний щоденник Віктора Гвоздя
<p>«Екватор» Дональда Трампа</p>

«Екватор» Дональда Трампа

Віктор Гвоздь

Початок передвиборної боротьби у США та її особливості

Вадим Волохов: «Близькосхідний вузол»
<p>Москва грає з «Талібаном»</p>

Москва грає з «Талібаном»

Вадим Волохов

Росія знову, як і в Сирії, намагається приміряти на себе маску миротворця

В гостях у БІНТЕЛ
<p>Професор Олександр Саган: «Багато українців, передусім віруючих, фактично перебувають у полоні московських міфів...»</p>

Професор Олександр Саган: «Багато українців, передусім віруючих, фактично перебувають у полоні московських міфів...»

Інтерв’ю з доктором філософських наук, професором, провідним науковим співробітником Інституту філософії  ім. Г. Сковороди НАН України

Партнери