5 березня 2016

Що і чому? або Як же нам бути далі?

Незалежний аналітичний центр геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» надає можливість аналітикам висловити свою точку зору стосовно конкретної політичної, економічної, безпекової, інформаційної ситуації в Україні та в світі в цілому, на основі особистих геополітичних досліджень та аналізу.

Зауважимо, що точка зору авторів
може не співпадати з редакційною

 

В. Швець, доктор фізико-математичних наук, професор

 

«Душа москаля» — так називається одна із статей головного ідеолога українського інтегрального націоналізму Дмитра Донцова. Якщо Тарас Шевченко є пророком української нації, то серед багатьох апостолів новітньої української національної віри Дмитра Донцова сміливо можна вважати першим із них. Саме у нього провідні ідеї українського націоналізму набувають форм точних, влучних, майже математичних означень.

Вже два довгих роки ми маємо війну на Сході України. Ми втратили частину своєї території і на Півдні України. Як назвати те, що відбувається? Чому так сталося і чому це відбувається? Як довго це ще відбуватиметься?

«Якщо назва помилкова, то слово не досягає мети. Якщо слово не досягає мети, то нічого не можна зробити правильно. Якщо нічого не можна зробити правильно, то ритуали приходять у безлад, а покарання не відповідає злочину. Коли покарання не відповідає злочину, ніхто не знає, на якому він світі. Отже, якщо хтось щось задумав, він має пояснити задумане. Там, де людей пов’язує мова, величезне значення має точність. Не можна залишати нічого, що породило б невірне тлумачення». (Конфуцій).

Нам кажуть, що те, що відбувається, називається антитерористичною операцією (АТО). Таке означення не варто коментаря.

«Бунтуватися проти охлялої сили — це можуть москалі. Але їх «природний стан» — це бути рабами справжньої сили. Де така сила встає перед ними, вони падають на коліна: перед своїм володарем, коли він такий як Петро І або Сталін, коли він такий як хан татарський. Падають і каються. А на інакших нападають і загризають». (Д. Донцов).

Які варіанти дій у Путіна?

— Тільки весь час підвищувати ставки у грі, яку він розпочав. Підвищувати аж до того, поки подальше підвищення стане неможливим. Його перемога неминуча, якщо ми не зрозуміємо, що він блефує, і зійдемо з дистанції. Його крах так само неминучий, якщо його блеф стане цілком зрозумілим. Найстрашніше для нього — виявити слабкість перед власним народом. Він його добре знає. Він йому належить. Уважно подивіться на нього в анфас і в профіль.

Путіна часто називають диктатором. Я розглядаю цей посил, як намагання перекласти всю відповідальність за все на одну людину. Головною рисою кожного диктатора є не якась внутрішня надпотуга. Це є вміння стати виразником сподівань широких народних мас. Вміти сказати народу те, що він хоче почути. Вміти зробити те, що він хоче побачити. Вміти подарувати мрію, через яку він пішов би на великі жертви. На моє глибоке переконання, за диктатуру несе відповідальність не диктатор, а народ. Ми воюємо не з Путіним і не через Путіна. Останній просто робить все, аби сподобатись своєму народу.

Тут доречно навести слова царя Миколи І: «Деспотизм ще існує в Росії, бо він становить основу мого правління, але цей деспотизм погоджений з нацією».

«Кат, Іван ІV, утримався на троні, але Івана VI, невдаху й недішлого царя, задушили у казематі, як щура… Петро І душив кого хотів, але недотепу, Петра ІІІ, скинули з трону і теж задушили… Жорсткий Микола І перевішав «мятєжніків», але «мятєжнікі» застрілили плохенького Миколу ІІ». (Донцов).

Додам від себе. Я не є великим прихильником М.С. Хрущова. Але саме він відкрив настіж табори. Почав масово будувати житло. Зробив селян громадянами країни, надавши їм паспорти. Зробив багато для демократизації країни. Ви коли небудь чули хоча б від одного москаля хоч одне вдячне слово на його адресу? І я не чув. Сталін створив ГУЛАГ. Знищив десятки мільйонів людей. Перетворив селян із вільних людей навіть не у кріпаків, а в справжніх рабів. Втягнув країну у безпрецедентну за втратами війну. Чи доводилось вам зустрічати москалів із портретами Сталіна? І мені доводилось. Ми воюємо з москалями, але не з кожним окремо, а з їх колективним несвідомим — душею, уособленням якої є їх держава — Московія. Ця війна — війна між Московією і Українською державою.

«Ось цієї психіки московського народу і не розуміє Захід. Хоч її можна відчитати навіть на обличчі кожного пересічного «русскава чєлавєка»: є на тім обличчі щось невиразне, неозначене, невирішене. Ніколи не знаєте, що він за хвилину зробить: вас в руку поцілує чи горло перегризе. Тому, що він сам того не знає, приглядається: коли ви вівця — кинеться на вас, коли вовк — хвіст під себе». (Д. Донцов).

А хіба не у такий час максимального послаблення державних інститутів нашої України ми втратили Крим? Чому спочатку саме Крим? Тому, що відсоток москалів на півострові перевищує більш ніж 50 %. Чому лінія фронту на Донбасі зупинилась там, де вона зупинилась? Тому, що саме москалів по той бік фронту також приблизно 50 %.

 

Далі я надам слово Олексію Заводюку — вихідцю з Донбасу:

«Чому Донбас так категорично проти України?

Донбасу категорично неприйнятна Україна як вільна країна.

На Донбасі ненавидять українську мову не як мову, а як ідею. Справа не в мові, а в сенсах, які в неї вкладаються. Ідеологічно, українська мова — це мова свободи, а російська ж в розумінні Росії — мова ковбаси. Донбас має своє бачення, як слід жити:

1. Свобода в обмін на ковбасу.

2. Влада краде — це і не добре, і не погано. Це просто даність. Більше того, можливість красти — це шанс для люмпена вискочити з болота у князі швидко і без зусиль.

Ми не зможемо переконати цих людей, оскільки їх вибір цілком усвідомлений і раціональний.

Вони прекрасно розуміють, що не користуватимуться ні свободою, ні демократією, ні європейським вибором. Тому відкидають це як непотріб.

Примиритися з Донбасом після війни не вийде, оскільки ці люди будуть ненавидіти Україну за те, що ми не дали їм можливість жити так, як вони того бажають.

Тільки війна це не проти Донбасу, а проти воровського, феодального совка, виплодком якого є Донбас».

Але хіба це сказано тільки про Донбас? У наведеному цитуванні не вживається термін національність — натомість совок. Але якимось дивним чином концентрація совка по території України майже збігається з концентрацією москалів. А може набратись сміливості і чесно припустити, що москаль, в силу історичних причин, і є найкращим уособленням совка у всій його цілісності.

 

Тут доречно звернутись до видатного російського філософа Миколи Бердяєва:

«Перемога більшовиків у Московщині не випадкова. Це витвір московського національного духу, витвір душі москвина. Більшовизм є лише зовнішнім виявом усього того, що бурлить в душі кожного москвина… Більшовизм це природний синтез Івана ІV(Грозний) з К. Марксом».

 

Або до не менш видатного російського письменника Федора Достоєвського:

«Соціальні катаклізми та терори, зриви у духовну безодню, насильницький перерозподіл «за справедливістю», при якому безчинствує злодійство та розбійництво, лежить у природі російської душі, вона без них не може, вони їй потрібні як окремій особистості, так і цілому народові».

 

Або російського письменника і революціонера Олександра Герцена:

«Якщо наші московські соціалісти матимуть колись державну владу, то вони своїм катівством значно перевищать царську охранку».

Подібне цитування можна було б продовжити і далі, але досить і цього. Душа москвина до 1917 року була упокорена імператорською владою, яка не була москвинською, а швидше німецькою за походженням, за культурою, за близьким оточенням імператорської родини, за складом тогочасної еліти. 1917 рік став переломним. Це була дійсно народна революція. Попередня еліта, разом із середнім класом, була винищена або витіснена за кордон. До влади прийшли представники широких народних мас, переважно з найбідніших і найнеосвіченіших прошарків і переважно з Московії. Оскільки демократія — це влада народу, то Радянський Союз сталінських часів був найдемократичнішою країною світу. Звідки ж тоді паталогічна жорстокість тої влади?

 

За відповіддю можна звернутись до російського письменника Максима Горького:

«Мені здається, що найяскравішою рисою московської національної вдачі є саме жорстокість. Тут говорю не про винятки, а про масову психологію, про народну душу, про масову жорстокість, з її диявольською вигадливістю, з її, я б сказав, естетичною вишуканістю».

Ми ж вже звикли, що демократія — це багатопартійність і всі інші свободи. Але така демократія — це витвір суспільства з потужним середнім класом. Вона існує там, де існує такий середній клас. Там, де переважна більшість населення зубожіла і неосвічена, існує лише демократія більшовизму, неперевершена за масовістю підтримки. Так що будьмо обережнішими з демократією. Вона буває різною. Зміни на краще в Радянському Союзі відбулись починаючи з часів М.С. Хрущова в міру становлення нового середнього класу радянського зразка.

 

Як же нам бути далі? Повертаємось до класика.

«Повна безстрашність, абсолютне, стовідсоткове заперечення усього московського, така ж абсолютна афірмація (ствердження) своєї Правди — лише тим зломимо Москву перш у своєму серці, а там і «на нашій, не своїй землі». (Д. Донцов).

Ще одна цитата:

«Про цей бунт народу-раба сказав Петро І: «…сія саринь нічем кромє жесточі унята бить не может». А хто ж, як не він, знав свій народ?». (Д. Донцов).

На питання, чому відбуваються всі ці трагічні події, в центрі яких опинилась Україна, відповідь у назві статті Дмитра Донцова. Ця відповідь у сфері ірраціонального, — через «загадкову душу» москвина.

«Не слід боятися змін. Найчастіше вони відбуваються, коли необхідні». (Конфуцій).