23 березня 2016

22.03.2016. Зустріч з віце-президентом з досліджень американського фонду «Потомак» доктором Філіпом Пітерсеном

 

22 березня 2016 року Незалежний аналітичний центр геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» відвідав директор російських програм, віце-президент з досліджень американського фонду «Потомак» (до речі, партнера Центру «Борисфен Інтел») доктор Філіп Пітерсен, який зустрівся з Віце-президентом центру «Борисфен Інтел» кандидатом військових наук, доцентом, генерал-лейтенантом запасу Юрієм Радковцем та його колегами по Центру.

 

 

 

 

Довідка:

Доктор Філіп А. Пітерсен — професійний військовий аналітик. Працював у Розвідувальному управлінні Міністерства оборони США та в Офісі міністра оборони США. У фонді «Потомак» — з 1991 року. Успішно керував проектом «Політика у сфері безпеки в пострадянських республіках», очолював організовані фондом «Потомак» делегації Конгресу США в країни Східної Європи з метою сприяння вступу цих країн до НАТО.

Член Міжнародного інституту стратегічних досліджень та Американської асоціації розвитку славістики. Є автором понад 90 публікацій з питань міжнародної безпеки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Юрій Радковець ознайомив гостя з останніми дослідницькими розробками та публікаціями в галузі національної (в т. ч. воєнно-політичної та воєнної) безпеки, а також партнерами Центру та результатами діяльності в рамках їх спільних проектів. А також поділився планами роботи Центру на поточний рік та на перспективу.

 

Доктор Ф. Пітерсен, зі свого боку, повідомив про основні напрямки роботи фонду «Потомак» у поточному році, презентував заплановані фондом конференції, симпозіуми та семінари з питань безпеки за участю представників країн Східної Європи.

Під час двосторонньої цікавої дискусії обговорювалися актуальні питання розвитку воєнно-політичної обстановки довкола України, в європейському регіоні та у світі в цілому. Основна увага приділялася російській окупації та анексії території Криму, а також збройній агресії Росії на Сході України. Розглядалися особливості розвитку поточної ситуації, а також шляхи вирішення цього конфлікту.

 

Наприкінці зустрічі до розмови долучився президент Фонду ветеранів військової розвідки України генерал-майор запасу Юрій Левченко, який розповів про ветеранський і волонтерський рух в Україні. Американський гість дуже жваво розпитував про роботу Фонду, особливо про надання допомоги ветеранам, видання книг спогадів військових розвідників і архівних документів. Співрозмовники обмінялися думками з широкого кола питань і домовилися про співпрацю в рамках експертної та аналітичної роботи на тему міжнародної безпеки.

За підсумками зустрічі була висловлена взаємна зацікавленість у роботі в рамках спільних проектів з оцінки воєнно-політичної та безпекової обстановки довкола України та в Європі, аналітичного супроводження питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, реформування та модернізації Збройних Сил України і т. ін.