29 серпня 2019

Україна і сучасні геополітичні виклики

Інтерв’ю В. Гвоздя на радіостанції «НВ»

 

У своєму черговому інтерв’ю ведучим радіостанції «Радіо НВ» президент Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» Віктор Гвоздь розповідав про сучасні геополітичні виклики, які постають перед Українською державою, про те, що зараз хвилює верстви українського населення, про подальшу долю підприємства «Мотор Січ», у технологіях якого зацікавлені, зокрема, китайські фахівці, а також про подальше реформування такої державної структури, як Служба безпеки України, що повинна змінити характер виконання своїх обов’язків у напрямку їх демократизації, при цьому обов’язково відійти від того, що залишилося їй у спадок від радянського КДБ. У РНБО України підготовлений проект нового закону, що стосується реформування СБ України, і В. Гвоздь висловив свої думки стосовно майбутніх перемін, які торкнуться такої поважної безпекової структури, застеріг від можливих помилок, які можуть виникнути під час реформування чи як наслідок неправомірних рішень.

Також В. Гвоздь розповів, як сприймає таку важливу подію, як приїзд в Україну радника президента США з питань нацбезпеки Дж. Болтона. Адже американський високопосадовець не просто вирішив в черговий раз відвідати Україну, вважає В. Гвоздь. «Представник Білого дому прибув у регіон, що надзвичайно важливий сьогодні для США з точки зору національної безпеки, — пояснював В. Гвоздь, відповідаючи на запитання ведучих програми, — і у його планах, крім України, також відвідати такі країни, як Молдова, Білорусь, в тому числі для налагодження співпраці у геополітичних масштабах».

У інтерв’ю йшлося також про останні міжнародні новини, включно про причини призупинення надання Україні допомоги Сполученими Штатами у розмірі 250 млн доларів, за що раніше вже проголосував Конгрес США. Що спонукало президента США до такого кроку — також прозвучало у відповідях В. Гвоздя.

Повна версія інтерв’ю: